Чергове засідання Вченої ради 14 квітня 2025 року

14 квітня 2025 року відбулося чергове засідання Вченої ради Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України».

Засідання розпочалося із доповіді д.е.н, доцента, завідувача відділу економіко-правових проблем містознавства Олени Тарасевич, яка розкрила основні положення Методики проведення дослідження за відомчою темою «Економіко-правовий вимір резільєнтності міст України». Як наголосила доповідач, залежно від фокусу та предмету дослідження резільєнтність може розглядатися і як певна характеристика особистості, притаманна тій або іншій людині, і як динамічний процес. Для цілей дослідження найбільш прийнятним є визначення понятя «резільєнтність», наведене у науковій праці А. Мастена, згідно з яким резільєнтність – це здатність (потенційна або проявлена) динамічної системи успішно пристосовуватися до порушень, які загрожують функціонуванню системи, життєздатності або розвитку; позитивна адаптація або розвиток у контексті негативного впливу. Метою роботи є обґрунтування науково-методичних підходів, пропозицій і рекомендацій щодо резільєнтності міст України з урахуванням економічного та правового вимірів. Рецензенти (д.ю.н., професор Р.А. Джабраілов, д.е.н, професор М.Г. Белопольський) підтвердили актуальність запланованого дослідження та відзначили обґрунтованість його мети, завдань, змісту і структури. Після жвавого обговорення Вчена рада одноголосно підтримала представлену методику і побажала колективу виконавців нової теми НДР творчих успіхів.

Про стан підготовки Інституту і його структурних наукових підрозділів до оцінювання НАН України та доопрацювання форм з державної атестації МОН України доповів т.в.о. ученого секретаря Інституту, к.ю.н. Олександр Трегуб. Доповідач звернув увагу колег на проблеми, виявлені під час доопрацювання форм з державної атестації, та наголосив на необхідності їх вирішення.

Із питаннями щодо забезпечення ефективної роботи редакційної колегії наукового журналу «Економіка та право», а також модернізації веб-сайту видання до Вченої ради звернулася відповідальний секретар – редактор журналу, д.ю.н., доцент Юлія Краснова. Вчена рада і присутні співробітники Інституту взяли до відома озвучену інформацію для подальшого врахування у роботі.

Засідання завершилося обговоренням організаційних та інших питань.