13 квітня 2016 р. у конференц-залі Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України відбулася Сесія Загальних зборів Відділення економіки Національної академії наук України.
Заходи було присвячено підбиттю підсумків діяльності ВЕ НАН України у 2015 році та обговоренню нової редакції Статуту НАН України.
У сесії взяли участь представники керівництва інститутів ВЕ та наукові працівники НАН України. Найбільша кількість представників була від Інституту економіко-правових досліджень НАН України – на Сесії були присутні директор д.ю.н., професор, Заслужений юрист України, член-кореспондент НАПрН України Володимир Устименко, вчений секретар к.ю.н., с.н.с. Ірина Кременовська, заступник завідувача відділу д.ю.н., доцент Руслан Джабраілов, завідувач сектору Гульнара Джумагельдієва, завідувач відділу Олександр Ілларіонов.
З доповіддю про підсумки наукової та науково-організаційної діяльності Відділення економіки НАН України у 2015 році та перспективні напрями розвитку досліджень виступила академік-секретар Відділення економіки академік НАН України Елла Лібанова.
У промові йшлося про питання нормативно-правового забезпечення наукового й інноваційного розвитку, проблеми фінансування досліджень, ліцензування аспірантури і про заходи щодо подальшого удосконалення діяльності НАН України.
Під час заходу було репрезентовано основні результати фундаментальних і прикладних досліджень НАН України з широкого спектру галузей наукових знань і практичних застосувань. З науковою доповіддю на тему «Нова промислова революція: глобальні виклики та перспективи для України» виступив член-кореспондент НАН України Микола Кизим.
Продовжуючи висвітлення актуальних питань, порушених у доповіді, далі слово мав член-кореспондент НАН України, завідувач кафедри економічної кібернетики Донецького національного університету Юрій Лисенко, який докладно розповів про особливості організації індивідуального навчання у вишах та наповнення навчальних програм матеріалами відповідно до сучасних вимог.
Учасники засідання також розглянули проект нової редакції Статуту НАН України, доопрацьований комісією з підготовки цього документа з урахуванням пропозицій учасників громадського обговорення. З цього питання виступив директор Інституту д.ю.н., професор, Заслужений юрист України, член-кореспондент НАПрН України Володимир Устименко, яким було наведено детальний виклад позитивних змін до редакції Статуту, а також викладено раніше розроблені співробітниками Інституту пропозиції щодо коригування окремих дискусійних положень.