У рамках «Австрійсько-українських євроінтеграційних днів 2016» за підтримки громадської організації «Київська Ініціативна Група Альпбаха» 8 грудня у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка відбулася відкрита панельна дискусія, присвячена перспективам поглиблення взаємовідносин між ЄС та Україною “Досягнення та перешкоди на шляху поглиблення інтеграції України до ЄС” (Achievements and obstacles on the way of deepening the Ukraine-EU integration).
Співробітника Інституту економіко-правових досліджень НАН України В.К. Малолітневу було запрошено виступити в якості спікера з доповіддю “Досягнення України у гармонізації законодавства у сфері публічних закупівель з вимогами ЄС” (Achievements of Ukraine in harmonization legislation tоwards the EU standards). У доповіді було наголошено но новому Законі “Про публічні закупівлі”, який відповідає основним вимогам ЄС, та електронній системі Прозорро, яка наразі забезпечує високий ступінь прозорості у публічних закупівлях. Як стипендіат Європейського Форуму Альпбах у 2016 р., В.К. Малолітнева також представила презентацію про Форум та умови участі у ньому. Підтримати свою колегу від Інституту прийшли н.с. відділу проблем господарсько-правового забезпечення економічної безпеки держави к.ю.н. Н.О. Герасименко та н.с. відділу проблем модернізації господасрького права та законодавства к.ю.н. К.О. Хрімлі.
Серед спікерів був присутній Ерхард Буcек, колишній віце-канцлер Австрії, який виступив з доповіддю “Перспективи поглиблення відносин ЄС-Україна у контексті політичних змін у ЄС (A perspective of deepening of the EU-Ukraine relations in the context of political developments in the EU).
Основна теза д-ра Бусека: значна помилка України полягає у тому, що про Україну мало знають у державах-членах ЄС, тому українська інформаційна політика та політика з підвищення іміджу мають бути значно посилені.
Під час панельної дискусії також обговорили питання досягнення України у побудові електронного уряду, а саме: інноваційні підходи на прикладі “онлайн будинку юстиції”; розкрито проблеми у торговельних відносинах та ін. У кінці дискусії всі бажаючі могли поставити свої питання спікерам.