Про перебіг Всеукраїнського конкурсу наукових робіт «Соціально відповідальне ведення бізнесу – складова сталого розвитку» з нагоди 30-ої річниці Незалежності України

У 2021 році в Україні вперше проводиться Всеукраїнський конкурс наукових робіт, присвячених впровадженню Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини в контексті імплементації Цілей сталого розвитку та інших міжнародних і вітчизняних нормативно-правових актів та концептуальних політико-правових рішень у цій сфері.

Темою Конкурсу з нагоди 30-ої річниці Незалежності України визначено «Соціально відповідальне ведення бізнесу – складова сталого розвитку».  Проведення Конкурсу включено до Цифрової мапи подій до Дня незалежності України.

30 вересня 2021 року завершився перший етап Конкурсу.

Другій етап Конкурсу триватиме впродовж жовтня 2021 року.

Оргкомітет Конкурсу здійснив перевірку отриманих робіт на відповідність публічно оголошеним вимогам щодо їх подання та їх систематизацію, підготовив загальний статистичний аналіз і ухвалив порядок роботи Конкурсної комісії.

За даними Оргкомітету, в період після оголошення Конкурсу під час Тижня прав людини в сфері бізнесу (11- 18 червня 2021 року), ініційованого Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, до 30 вересня 2021 року включно надійшло понад 150 наукових робіт від здобувачів вищої освіти та молодих вчених із 60-ти закладів вищої освіти та наукових установ України.

06 жовтня 2021 року відбулося установче засідання Конкурсної комісії з оцінювання поданих на цей Конкурс наукових робіт. Склад Комісії включає 20 осіб, серед яких уповноважені представники центральних органів виконавчої влади; народні депутати України, які мають наукові ступені; вчені різних галузей науки; представники громадських і міжнародних організацій (зокрема, Програми розвитку ООН в Україні, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Ресурсного центру з питань бізнесу і прав людини).

Головою Конкурсної комісії є Устименко Володимир Анатолійович, директор ДУ «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України», член Президії НАН України, директор Донецького наукового центру НАН України та МОН України, член-кореспондент НАН України, член-кореспондент НАПрН України, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України.

У ході засідання Комісією обговорено та узгоджено питання про організацію і терміни її роботи, шкалу та критерії оцінювання наукових робіт, дотримання академічної доброчесності включно, метод визначення переможців, форми нагородження та заохочення переможців і успішних учасників Конкурсу, а також закладів вищої освіти і наукових установ, з яких надійшла найбільша кількість якісних наукових робіт. Вирішено, що підсумкове засідання Конкурсної комісії відбудеться не пізніше 29 жовтня 2021 року.

Третій, заключний, етап Конкурсу відбуватиметься в листопаді 2021 року. Зокрема, за підсумками Конкурсу буде проведена науково-практична конференція. Планується, що до участі в ній буде запрошено й переможців Конкурсу для презентації їхніх робіт та отримання нагород – дипломів І, ІІ та ІІІ ступенів, призів та інших заохочень. Про формат проведення конференції (он-лайн або змішаний) буде повідомлено додатково.

Після конференції відібрані Конкурсною комісією та Оргкомітетом кращі роботи учасників Конкурсу поряд із тематичними розробками вчених і фахівців будуть опубліковані в спеціальному Збірнику. Примірники Збірнику будуть надіслані до учасників Конкурсу, поширюватимуться серед закладів вищої освіти і наукових установ, в мережі провідних бібліотек та серед громадськості.

Проведення заходів у межах Конкурсу підтримується Програмою розвитку ООН в Україні. Партнерами з проведення Конкурсу є:  Міністерство освіти і науки України, Міністерство економіки України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Київська міська державна адміністрація, Міжнародна лабораторія з бізнесу та прав людини Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Ресурсний центр з питань бізнесу і прав людини (Великобританія).

Довідково:

До складу Оргкомітету входять:

  1. Ларіна Таміла Олександрівна, директор департаменту моніторингу економічних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;
  2. Санченко Алевтина Євгенівна, канд. юрид. наук, ст. наук. співр., керівниця Центру перспективних досліджень і співробітництва з прав людини в сфері економіки, провідна наукова співробітниця ДУ «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України»;
  3. Кучер Олена Юріївна, канд. фіз.-мат. наук, в.о. директора Донецького наукового центру НАН України та МОН України;
  4. Колишко Світлана Юріївна, менеджерка Проекту ПРООН «Права людини для України» Програми розвитку ООН в Україні;
  5. Сошников Антон Олександрович, виконавчий директор Українського координаційного центру з підвищення правової освіти населення, канд. юрид. наук;
  6. Єршова Юлія Олександрівна, член Правління Офісу аналітики та консультацій з питань сталого розвитку.