30 січня 2023 р. відбулося чергове засідання вченої ради Інституту.
На засіданні було затверджено тематичний план наукових досліджень Інституту та робочі плани з виконання наукових досліджень у 2023 р., які складено відповідно до Порядку формування тематики та контролю за виконанням наукових досліджень в Національній академії наук України, затвердженого постановою Президії НАН України від 19.12.2018 р. № 339 з урахуванням перехідних з попередніх років та нових наукових робіт, що плануються до виконання протягом поточного та наступних років. Крім того, на засіданні з урахуванням висловлених пропозицій було схвалено план роботи вченої ради Інституту на 1 півріччя 2023 р.
З інформацією про підготовку збірника матеріалів ІІ-ого Всеукраїнського конкурсу наукових робіт «Бізнес права людини в Україні: проблеми та рішення під час війни і повоєнного відновлення» виступила провідний науковий співробітник Інституту, к.ю.н., с.н.с. А.Є. Санченко.
Підготовлений збірник містить матеріали наукових і експертних досліджень з питань бізнесу та прав людини під час війни і повоєнного відновлення, що підготовлені учасниками ІІ-го Всеукраїнського конкурсу наукових робіт здобувачів вищої освіти та молодих вчених, присвяченого 25-річчю заснування інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також провідними вітчизняними науковцями й експертами. Конкурс вдруге ініційований та проведений Державною установою «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України» з його Центром перспективних досліджень і співробітництва з прав людини в сфері економіки, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Офісом аналітики та консультацій з питань сталого розвитку, Українським координаційним центром з підвищення правової освіти населення та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні. Заходи, спрямовані на поширення обізнаності та здійснення науково-прикладних розробок за темою Конкурсу, відбулися в рамках Проєкту ПРООН «Належна обачність щодо прав людини в глобальних ланцюгах постачання: впровадження Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини для справедливого відновлення», що реалізується за підтримки Уряду Японії. У збірнику висвітлюються теоретичні та практичні аспекти різнобічних проблем і можливих рішень щодо гарантування забезпечення та належного захисту комплексу прав людини державною і місцевою владою та суб’єктами господарювання під час правового режиму воєнного стану в Україні, відновлення і сталого розвитку нашої держави у повоєнний період. За результатами обговорення збірник було рекомендовано до друку.
Також на засіданні було затверджено звіт про результати підвищення кваліфікації провідним науковим співробітником Інституту, д.ю.н., доц. В.Г. Олюхою:
- Міжнародне підвищення кваліфікації «Вплив емоційного інтелекту на відносини бізнесу та влади» (м. Таллін, Естонія, 11-23.12.2022 р.). Отримано 6 кредитів ECTS.
- Тренінг Товариства Червоного Хреста України «Особливості викладання міжнародного гуманітарного права в умовах повномасштабного міжнародного збройного конфлікту» (м. Київ, 19-20.12.2022 р.)
Під час засідання вченої ради було затверджено теми дисертаційних досліджень та розглянуто низку питань організаційного характеру.