31 січня 2023 р. Офісом підтримки вченого в онлайн форматі було проведено круглий стіл “Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах інтеграції”.
Участь в круглому столі взяли співробітники Інституту: доктор юридичних наук Ярослав Петруненко, кандидат юридичних наук Антон Сошников, кандидат юридичних наук Анастасія Волкова.
Метою заходу було обговорення досвіду застосування у закладах вищої освіти цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливості цифровізації наукової діяльності та обмін досвідом.
Круглий стіл тривав понад 3 години та складався з 3 сесій:
Сесія 1. Цифровізація науки: від макрорівня (EOSC, GEANT, URIS, НРАТ) до мікрорівня. Забезпечення відкритого доступу до дослідницької інфраструктури.
Спікерами були: Григорій Мозолевич, Андрій Василенко, Давід Дібук, Євгеній Преображенський, Михайло Хижняк, Денис Гриньов та Девід Хеінс.
Сесія 2. Національний план щодо відкритої науки: нормативно-правові акти в середньостроковій перспективі.
Спікерами були: Олександр Березко та Григорій Мозолевич.
Сесія 3. Успішні кейси: цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти України.
Спікерами були: Андрій Морозов, Тетяна Вакалюк, Олег Спірін, Галина Луценко, Ольга Петроє та інші колеги, які брали участь у дискусії.
Презентацію опитування щодо рівня та масштабу залучення закладів вищої освіти до е-інфраструктур підготували Теодозія Яцишин та Аліса Сухіх.
Модераторами круглого столу були Анна Яцишин та Теодозія Яцишин.
До участі у круглому столі долучилися представники: Директорату науки та інновацій та Директорату цифрової трансформації МОН України; Amazon AWS; Асоціація УРАН; ЕРАМ (IT-компанія партнер Amazon AWS): виконавці проєкту OCRE (Відкриті хмарні ресурси для науки та освіти, проєкт засновано при сприянні GEANT та ЄС); керівники та працівники закладів вищої освіти та наукових установ України.
Участь у заході взяло понад 1200 осіб.