Науковці Академії разом з колегами з Великої Британії, Швейцарії та Ізраїлю обговорили особливості використання штучного інтелекту у зборі доказів, застосуванні його у судових процесах, адвокатській та науковій діяльності, а також можливі зміни у законодавстві України, які б забезпечили дотримання принципу верховенства права і відповідали вимогам технологічного розвитку.
18 червня 2024 року відбувся Міжнародний науково-практичний круглий стіл «Збір доказів з використанням штучного інтелекту».
Організаторами цього заходу виступили Національна асоціація адвокатів України (НААУ) та Державна установа «Інститут економіко-правових досліджень імені В. К. Мамутова НАН України».
Модератори заходу: представник НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії Олександр Черних та шотландський адвокат Kenny Young.
Фахівці розглянули найактуальніші питання щодо сучасних тенденцій розслідуваннь, зборів доказів, міжнародної практики використання технологій штучного інтелекту.
У фокусі уваги були:
особливості використання штучного інтелекту при зборі доказів в адвокатській та судовій діяльності (доповідач – Тетяна Гудіма, доктор юридичних наук, старший дослідник, заступник завідувача відділу проблем модернізації господарського права та законодавства Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В. К. Мамутова НАН України», член Координаційної наукової ради НАН України з питань штучного інтелекту, Голова Донецького координаційного наукового центру з питань штучного інтелекту (Україна));
тенденції в міжнародному правовому регулюванні штучного інтелекту (доповідач – Ганна Удовенко, юрист юридичного відділу юридичного управління департаменту забезпечення діяльності Секретаріату НААУ, РАУ, експерт з питань правового регулювання використання штучного інтелекту (Україна));
а також особливості використання штучного інтелекту при розслідуванні: діяльності організованих злочинних груп (доповідач – Martin Kragh, технічний менеджер I2: міжнародна агенція з розслідування банківських злочинів (Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії)); розслідуванні нападів терористів (доповідач – Shahar Levy, директор з продажів Airis: компанія з розроблення спеціального забезпечення для розслідування масових злочинів і терактів (Ізраїль)); крипто злочинів (доповідач – Олексій Фісун, директор Global Ledger: компанія, що спеціалізується на крипторозслідуваннях (Швейцарія)).
Відеозапис конференції
Конференція зібрала широке коло слухачів з різних країн світу та стала важливим кроком у співпраці між Україною, Великою Британією, Швейцарією, Ізраїлем у сфері штучного інтелекту, відкриваючи нові перспективи для подальшого співробітництва та обміну досвідом.