15 квітня 2015 р. у приміщенні Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася сесія Загальних зборів Національної академії наук України, присвячена підсумкам діяльності НАН України у 2009-2014 роках і основним завданням наступного періоду.
У роботі сесії взяли участь директор Інституту – д.ю.н., професор, Заслужений юрист України, член-кореспондент НАПрН України Володимир Устименко, вчений секретар к.ю.н., с.н.с. Ірина Кременовська, вчений секретар спеціалізованої вченої ради, завідувач сектору проблем сприяння розвитку економіко-правових досліджень відділу проблем господарсько-правового забезпечення економічної безпеки держави д.ю.н., професор Світлана Грудницька, завідувач сектору сектором проблем господарсько-правового регулювання використання природних ресурсів відділу проблем модернізації господарського права та законодавства Гульнара Джумагельдієва та в.о. завідувача відділу містознавства к.е.н., с.н.с. Олена Тарасевич.
Під час заходу було репрезентовано основні результати фундаментальних і прикладних досліджень НАН України, які стосуються широкого спектру галузей наукових знань і практичних застосувань у господарстві країни.
Окрему увагу було приділено участі Національної академії наук України у вирішенні найгостріших проблем, що постають перед державою.
Академією запропоновано розробки та технології подвійного призначення, започатковано наукову програму з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави, розроблено концепцію відновлення інфраструктури та виробничої сфери Донбасу.
У звітній доповіді президента Академії та виступах вчених було порушено низку питань стосовно нормативно-правового забезпечення наукового та інноваційного розвитку, а також обговорено напрями та заходи щодо подальшого удосконалення діяльності НАН України.
На початку заходу із доповіддю виступив президент НАН України академік Борис Патон, у промові якого йшлося про діяльність Національної академії наук України у 2009-2014 роках і основні завдання наступного періоду.
Далі, за програмою роботи сесії, було обговорено доповідь і Звіт про діяльність НАН України. Після цього розпочалася урочиста частина заходу, а саме вручення Золотої медалі ім. В.І. Вернадського НАН України та дипломів лауреатам премій імені видатних учених України.
У сьогоднішній сесії брали участь вищі посадові особи держави, члени НАН України, представники органів державної влади та наукової громадськості.