24 лютого у Києві відбулась конференція «Від утворення об‘єднаних територіальних громад – до розумного зростання», у якій взяла участь д.е.н., професор І.В. Заблодська. На конференції було розглянуто низку питань, що стосуються зростання спроможності і ресурсного потенціалу ОТГ завдяки спільній діяльності органів місцевого самоврядування, активних громадян та представників бізнесу.
Формат конференції передбачав: підведення підсумків впровадження Інститутом громадянського суспільства та партнерами проектів «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» (за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), Офісу Ради Європи, Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», фонду «Відродження», проекту ЄС «Підтримка регіонального розвитку в Україні») та «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні» (за підтримки ЄС); презентацію об’єднаними територіальними громадами у вигляді виставкових промо-точок або банерів для висвітлення свого інвестиційного потенціалу і пропозицій (потужностей) своєї місцевої економіки, а також наявних історій успіху; презентацію підприємствами різних галузей, що стосуються життєзабезпечення громад (будівництво, водопостачання, освітлення, спорту); публічне обговорення питань, що стосуються: інституційної спроможності стратегічно планувати місцевий економічний розвиток; залучення бізнесу до розвитку ОТГ; гармонізації законодавства у сферах освіти, охорони здоров’я, захисту навколишнього середовища; ефективності міжнародної донорської допомоги; вироблення подальшого бачення впровадження реформи на основі пропозицій учасників заходу.
Пленарні засідання було присвячено тенденціям, які сформувались щодо становлення ОТГ та їхніх можливостей для розумного зростання в нових умовах. «Розумне зростання», новий для України термін, який сьогодні означає провідну тенденцію до розвитку міст, муніципалітетів та регіонів у Європейському Союзі і увібрав в себе найновіші підходи до зростання, що базуються на розумній спеціалізації, розумному просторовому плануванні та ощадливому використанні ресурсів.
На секційних засіданнях була змога обмінятись досвідом між ОТГ, які уже працювали у новому статусі впродовж 2016 року та новими ОТГ, що тільки утворились. Бізнес зможе ознайомитись із новими ринками, якими для них є ОТГ, а ОТГ зможуть побачити нові проектні та технологічні рішення для власних проектів розвитку. Конференція стала стартом нового формату відносин ОТГ із підприємництвом та поставити на порядок денний реформи нові завдання – забезпечення розумного зростання на всьому українському просторі.