19 грудня 2017 року в конференц-залі Національного інституту стратегічних досліджень відбулося засідання круглого столу з питань становлення нової державної регіональної політики в Україні, який став можливим завдяки співпраці з Групою радників підтримки впровадження державної регіональної політики в України Програми «ULEAD з Європою».
Серед представників експертних установ, громадських організацій, які працюють над проблематикою регіональної політики та реформи децентралізації, академічну науку представляли співробітники Луганської Філії Інституту економіко-правових досліджень НАН України: директор, д.е.н., професор Інна Заблодська, вчений секретар, к.е.н. Юлія Рогозян, с.н.с., к.е.н., доцент Світлана Гречана та аспірант Дар`я Заблодська.
У своїй вступній промові директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Павлович Горбулін зазначив, що такі важливі питання, як відновлення та розбудова інфраструктури в Україні, повинні вирішуватися не з «печерських пагорбів», а на місцях. «Влади має бути настільки мало, наскільки це можливо, також її має бути настільки багато, наскільки це потрібно» – резюмував Володимир Павлович Горбулін.
Юрій Третяк, керівник Групи радників з впровадження державної регіональної політики в України Програми «ULEAD з Європою», у своїй доповіді акцентував увагу на тому, що головною метою регіонального розвитку в нашій країні повинно стати забезпечення високої якості життя кожного мешканця незалежно від місця його проживання.
Інна Заблодська, д.е.н., професор, директор Луганської Філії Інституту, наголосила на існуванні великої проблеми декореляції стратегічних документів розвитку регіонів до чинних нормативно-правових актів України.
На заході обговорювали також питання, пов’язані із застосуванням законодавства про регіональний розвиток упродовж 2014-2017 років, проблеми втілення пріоритетів Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та пропозиції щодо удосконалення нормативно-правової бази, зокрема шляхом внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів», бюджетного та податкового законодавства.