18 грудня 2018 року відбувся дискусійний семінар «Першочергові заходи для розвитку інноваційної сфери в Україні» у межах проекту «Посилення впливу громадськості на євроінтеграційні процеси у сфері науково-технічного та інноваційного розвитку України», який виконувався під парасолькою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія»
Мета проекту:розвиток потенціалу платформи громадянського суспільства Україна-ЄС у сфері інноваційного науково-технічного розвитку України шляхом налагодження багатостороннього діалогу між зацікавленими сторонами на основі пропозицій громадського та експертного середовища.
Перша частина заходу проходила у формі семінару, на якому представлені системні пропозиції експертів проекту. Кожний з експертів входить в різні робочі групи при МОН та МЕРТ і долучений до підготовки і просування актуальних інноваційних пропозицій, які уже знайшли підтримку у різних середовищах. У програму семінару також були включені доповіді, які становили інтерес для більшості учасників.
У другій частині заходу проводилися конструктивні дискусії за 4-ма темами:
інструменти взаємодії (співпраці) науки та бізнесу для реалізації інноваційних проектів;
як підтримувати розвиток стартапів та проривних технологій в Україні;
інновації в освіті та роль освіти для розвитку інноваційної діяльності;
використання зарубіжного досвіду у сфері інновацій.
На семінарі-дискусії були присутні представники органів державної влади на центральному та регіональних рівнях, які відповідають за розробку та імплементацію планів щодо використання на практиці європейських підходів до підтримки інноваційного науково-технічного розвитку та виконання положень Угоди про асоціацію; представники фахових середовищ (особливо молодь) в університетах, науково-дослідних інститутах, які проявляють активну громадянську позицію та включаються у процеси обговорення ходу реформ у сфері інноваційного науково-технічного розвитку та використання нових можливостей, які надають євроінтеграційні реформи; представники бізнесу, особливо бізнес-асоціацій, які зацікавлені у розвитку інноваційної діяльності, як інструменту досягнення конкурентних переваг на європейському ринку та покращення доступу МСП до використання нових інструментів підтримки інновацій; представники громадянського суспільства, яких цікавлять нові можливості залучення громадських організацій до активізації інноваційної діяльності в Україні та участі у процесах євроінтеграційних реформ у цій сфері.
Серед учасників круглого столу були співробітники Інституту економіко-правових досліджень НАН України. Заблодська І.В. – д.е.н., професор, директор Луганської філії Інституту економіко-правових досліджень НАН України взяла участь у обговорені Стратегії інноваційного розвитку України.